"

Přijďte k nám jako do hospody, zve Janeček do Old School Barbershopu

12. 03. 2019 , aktualizace: 26. 03. 2019 Sdílej na Barber’s House

Martin má své vlastní holičství už dva roky. Přitom mu je teprve jednadvacet let. Stříhání se věnuje již čtvrtým rokem. Už po roce ho začala práce bavit a chtěl se jí i dále věnovat. Po roce a půl jsem začal cítit, že chci něco víc. Nebavila mě buzerace od vedení a starších kolegů i jejich přístup ke klientům. Proto jsem se rozhodl osamostatnit," říká Janeček. Více o něm se dočtete v rozhovoru.

Martine, název vašeho barbershopu odkazuje na něco tradičního či starého. Přizpůsobili jste tomu i vzhled holičství?

Ano! Hlavně jsem chtěl, aby se u nás klienti cítili dobře a rádi se vraceli. Nejen za střihem, ale i do pohodového prostředí, kde vypnou od každodenního stereotypu. Díky starožitným věcem, zavzpomínají na časy, kdy jim třeba jejich děda ukazoval, jak se holí klasickou břitvou či používá gramofon a podobně.

Jste majitel a zároveň pořád stříháte zákazníky. Jak obtížné je obě činnosti skloubit?

Samozřejmě je to náročné. Na jednu stranu dělám něco, co mě baví a rád trávím ve svém holičství většinu času. Ale být zároveň majitel a řešit denně různé věci, aby vše fungovalo, je vyčerpávající. Nemám moc čas na osobní život. Ale jsem mladý, plný energie a díky podpoře zákazníků, přátel i rodiny vše zvládám.

Na nic si nehrajme. Jsme chlapi a rádi se bavíme.

Jaké máte kromě barbershopu koníčky?

Postel smileyJsem téměř pořád zavřený v holičství a nedostanu se moc ven. Proto občas vyrazím hrát s přáteli air soft. Vyběhám se, odreaguji, a hlavně jsem v přírodě. Jinak moc času na koníčky zatím není.

Co vzkážete mužům, kteří zvažují první návštěvu barbershopu?

Buďte sami sebou. Přijďte k nám, jako kdybyste šli do hospody za přáteli. Na nic si nehrajme. Jsme chlapi a rádi se bavíme.


Proč by poprvé měli jít právě k vám?
Nejen že muže dobře ostříháme, ale také se u nás pobaví. Na chvilku zapomenou na problémy v práci nebo doma. Uprostřed dne alespoň na hodinku vypnou a budou sami sebou smiley

Máte nějakou radu pro muže, kterým nerostou vousy?

Ať to neřeší smiley Prostě to tak je. Samozřejmě je spousta přípravků, co pomáhají a podporuji růst. I já jsem je vyzkoušel a pomohly. Ale je to chemie a zaleží, jak která pokožka bude reagovat. Pokud mají peníze a neví co s nimi, mohou si vousy nechat „nastřelit“.


Jinde na Barber’s House


HLAVNÍ PARTNEŘI